KONFERENCJA NAUKOWA "TESTAMENT RMS TITANIC. 100 LAT PO TRAGEDII"
Titanic 23.jpg W tym roku przypada 100 rocznica największej w dziejach ludzkości katastrofy morskiej w okresie pokoju – zatonięcie Titanica. Jego katastrofa spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego. W piątek, 13 kwietnia 2012 r. w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbędzie się konferencja naukowa "Testament RMS Titanic. 100 lat po tragedii".
Organizatorami konferencji są Urząd Morski w Gdyni, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Akademia Morska w Gdyni, a także Liga Morska i Rzeczna oraz Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej przy współudziale Koła Naukowego Prawa Morskiego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Koła Nawigator Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni.

Pierwsza część dwudniowej konferencji, organizowanej w dniach 13 i 14 kwietnia 2012 r., będzie miała miejsce w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E.Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, druga na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni, al. Jana Pawła II 3. Udział w konferencji zapowiedziało 200 osób.

Patronat nad konferencją objął Pan Sławomir Nowak, minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Przebieg wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu przypomni prof. Jerzy Młynarczyk, Rektor WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, światowej sławy ekspert w dziedzinie prawa morskiego, który miał okazję zapoznać się z aktami sądowymi procesu dotyczącego tragedii odbywającego się w Wielkiej Brytanii.

W wyniku katastrofy zginęły 1503 osoby. Uczestnicy oddadzą hołd tym, którzy stracili życie w mroźnych wodach Północnego Atlantyku feralnej kwietniowej nocy 1912 roku. Organizatorzy konferencji pragną pokazać, że poświęcenie pasażerów oraz załogi nie zostało zmarnowane.

Celem konferencji jest zbadanie czy zostały wyciągnięte wnioski z tej najtragiczniejszej pod względem ofiar ludzkich w ciągu ostatnich 100 lat katastrofy morskiej, a także pokazanie jej wpływu na rozwój żeglugi.

Uczestnicy przeanalizują proces poprawy bezpieczeństwa na morzu, jaki nastąpił w ciągu 100 lat od zatonięcia RMS Titanic oraz pokażą obszary, które uległy największej zmianie, ale także wskażą, te dziedziny związane z bezpieczeństwem morskim, które w nadchodzących latach powinny być uznane za priorytetowe.

13 kwietnia 2012 r. w Auli WSAIB w ramach konferencji odbędzie się otwarty pokaz filmu poświęconego największej tragedii w dziejach podróży morskich w okresie wojny "Gustloff. Ostatni rejs". Zapraszamy wstęp wolny (więcej informacji poniżej).

Sponsorem konferencji jest Grupa Energa.
Szanowni Państwo.
Tradycyjnie już organizujemy Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej. Tegoroczny będzie jubileuszowym dwudziestym piątym spotkaniem najmłodszych członków naszego stowarzyszenia. Przez te kilka majowych dni będą oni mogli wspaniale wypocząć, a przede wszystkim przeżyć niezapomniane chwile, które z pewnością pozostaną w pamięci nas wszystkich.
W czasie zlotu zaplanowano również posiedzenie Zarządu Głównego LMiR, które odbędzie się w dniu 22 maja 2016 r. (szczegółowe informacje dostarczy biuro ZG LMiR)
Wszyscy, którzy pragną odwiedzić Kołobrzeg i brać udział w przedsięwzięciach zlotowych będą mile widziani.

abp.jpg Trudno tu wymieniać wszystkie jego zasługi dla Ludzi Morza, Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej , Rady Konsultacyjnej Stowarzyszeń Morskich, Ligi Morskiej i Rzecznej. O wszystkich Jego dokonaniach pamiętamy i dziękujemy za czas, jaki nam – Ludziom Morza – poświecił.
Był Kapitanem wytyczającym właściwy kurs naszym duszom i sercom. Służył dobrą radą, wspierał swoją mądrością, wrażliwością i światłością umysłu. Nigdy nie dzielił ludzi. Dla Niego każdy był człowiekiem godnym szacunku i rozmowy, każdemu poświęcał jednakowy czas i przyjazną uwagę.
Spotkania z arcybiskupem śp. Tadeuszem GOCŁOWSKIM zapamiętamy na zawsze, jako jedne z najważniejszych dla nas tu na lądzie: Msze Morskie, Kapitańskie Opłatki, wspólne kolędowanie, homilie i wiele innych wydarzeń. Był zawsze tam gdzie go potrzebowaliśmy. Dziękujemy za wszystko, co otrzymaliśmy od Niego, w nadziei, że nadal będzie się opiekował nami trzymając „Ostatnią Wachtę” w domu Pana.


Proszę wszystkich członków Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Rady Konsultacyjnej Stowarzyszeń Morskich, Ligi morskiej i rzecznej o udział w ostatniej drodze zmarłego.


Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej
Honorowi Członkowie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej
Rada Konsultacyjna Stowarzyszeń Morskich
Liga Morska i Rzeczna

DO ODWAŻNYCH TRAPERSKA WYPRAWA
HARTUJEMY DUCHA I UMYSŁY
POZNAJEMY PIĘKNO ZIEMI OJCZYSTEJBĄDŹMY REALIZATORAMI IDEI NASZEGO KRÓLA STEFANA BATOREGO

PROMUJEMY NASZ AUGUSTÓW
„NAJMILSZE Z POLSKICH MIAST”

ORGANIZUJEMY W LIPCU 2016r. REJS-SPŁYW SZLAKIEM WODNYM im. Króla Stefana Batorego z Augustowa do Gdańska 800 km szlaku, kiwania się na naszych jachtach po Kanale Augustowskim, rzeką Biebrzą, Narwią, Wisłą.

Płyną dwa nasze jachty. Załogi 6-cio osobowe koedukacyjne, w wieku 17-18 lat + dwóch kapitanów. Wymiana załóg co tydzień na różnych odcinkach trasy. Spanie na jachtach, lub w namiotach, sami gotujemy, wiosłujemy, żeglujemy jak będzie korzystny wiatr, zawieramy przyjaźnie z wodniakami mijanych wsi i miast.

ZGŁOSZENIA tel 87 643 24 33, kom. 691 398 519
Marynarze i żeglarze to specyficzna grupa ludzi. Żyjąc najczęściej wśród pól i lasów, na równinach i górskich wyżynach, co pewien czas gnają na rzeki, jeziora i morza. Jedni na dłużej szukają tam pracy, inni tylko aktywnej przygody. Mówią o tym w wierszach, w morskich opowieściach lub w żeglarskich piosenkach oraz w szantach, podkreślając swoją wyjątkowość:
19 marca 2016 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016” propagujący tradycje marynistyczne. Festiwalowi towa-rzyszyły dwa ogólnopolskie konkursy: XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, XV Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski o „Laur Słupskich Kotwic” oraz dwa nowe wydarzenia: I Międzyszkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji, zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku oraz inauguracja działań utworzonego przy PSzOP nr 9 w Słupsku Szkolnego Klubu Żeglarskiego Ω 9.
Zobacz zdjęcia!


rosa.gif


Stowarzyszenie Czerwonej Róży wraz z Samorządem Studentów, Stowarzyszeniem Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Radą Okręgową Zrzeszenia Studentów Polskich w Trójmieście organizuje II edycję ogólnopolskiego konkursu ,,Wychowanie Morskie Studentów”, którego celem jest propagowanie idei wychowania morskiego wśród środowisk akademickich. Misją tego przedsięwzięcia jest kształtowanie wśród obywateli pozytywnego i emocjonalnego stosunku do morza oraz kultury morskiej.


Zakończył się kolejny, dwudziesty już festiwal pod patronatem Ligi Morskiej i rzecznej "Łajba" w Słupsku. Nagrodę Prezesa LMiR otrzymała solistka prowadzona przez panią Mariolę Wólczyńską - ROKSANA GARBOLIŃSKA.
Laudacja z okazji zakończenia pracy w Urzędzie Morskim
kpt.ż.w. Andrzeja Królikowskiego
wygłoszona na pokładzie Okrętu Muzeum Dar Pomorza w dniu 5 marca 2016 roku przez Marka Padjasa wiceprezesa LMiR.

Dnia 20 lutego 2016, dokładnie w dziesięć dni po zakończeniu centralnych obchodów Rocznicy Zaślubin z Morzem w Pucku, w auli Filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie, miał miejsce okolicznościowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej oraz wystawa posterowa nt. historycznych zaślubin zarówno z roku 1920 jak i 1945. Organizatorami tego wydarzenia kulturalnego były Zarząd Okręgu Mazowieckiego i Zarząd Oddziału LMiR w Wyszkowie.

Strona (1/32) Nastepna »
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Sprint 2008          Odwiedzin: 2155920