KONFERENCJA NAUKOWA "TESTAMENT RMS TITANIC. 100 LAT PO TRAGEDII"
Titanic 23.jpg W tym roku przypada 100 rocznica największej w dziejach ludzkości katastrofy morskiej w okresie pokoju – zatonięcie Titanica. Jego katastrofa spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego. W piątek, 13 kwietnia 2012 r. w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbędzie się konferencja naukowa "Testament RMS Titanic. 100 lat po tragedii".
Organizatorami konferencji są Urząd Morski w Gdyni, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Akademia Morska w Gdyni, a także Liga Morska i Rzeczna oraz Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej przy współudziale Koła Naukowego Prawa Morskiego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Koła Nawigator Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni.

Pierwsza część dwudniowej konferencji, organizowanej w dniach 13 i 14 kwietnia 2012 r., będzie miała miejsce w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E.Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, druga na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni, al. Jana Pawła II 3. Udział w konferencji zapowiedziało 200 osób.

Patronat nad konferencją objął Pan Sławomir Nowak, minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Przebieg wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu przypomni prof. Jerzy Młynarczyk, Rektor WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, światowej sławy ekspert w dziedzinie prawa morskiego, który miał okazję zapoznać się z aktami sądowymi procesu dotyczącego tragedii odbywającego się w Wielkiej Brytanii.

W wyniku katastrofy zginęły 1503 osoby. Uczestnicy oddadzą hołd tym, którzy stracili życie w mroźnych wodach Północnego Atlantyku feralnej kwietniowej nocy 1912 roku. Organizatorzy konferencji pragną pokazać, że poświęcenie pasażerów oraz załogi nie zostało zmarnowane.

Celem konferencji jest zbadanie czy zostały wyciągnięte wnioski z tej najtragiczniejszej pod względem ofiar ludzkich w ciągu ostatnich 100 lat katastrofy morskiej, a także pokazanie jej wpływu na rozwój żeglugi.

Uczestnicy przeanalizują proces poprawy bezpieczeństwa na morzu, jaki nastąpił w ciągu 100 lat od zatonięcia RMS Titanic oraz pokażą obszary, które uległy największej zmianie, ale także wskażą, te dziedziny związane z bezpieczeństwem morskim, które w nadchodzących latach powinny być uznane za priorytetowe.

13 kwietnia 2012 r. w Auli WSAIB w ramach konferencji odbędzie się otwarty pokaz filmu poświęconego największej tragedii w dziejach podróży morskich w okresie wojny "Gustloff. Ostatni rejs". Zapraszamy wstęp wolny (więcej informacji poniżej).

Sponsorem konferencji jest Grupa Energa.


kb00.jpg Kołobrzeg, 18 marca 2017.
Zebraliśmy się dzisiaj, aby uczcić znamienne wydarzenie sprzed 70 lat, główne powojenne uroczystości zaślubin z morzem, które miały miejsce 18 marca 1945, w Kołobrzegu. I i II Armia Wojska Polskiego ślubowała tego dnia Morzu Bałtyckiemu, dokonując personifikacji wody i oczekując od morza wzajemnością.

bb (1).JPG Pomimo tego, że trwa jeszcze kalendarzowa zima, to na przystaniach żeglarskich trwają intensywne prace przygotowujące je oraz sprzęt pływający do nowego sezonu. Stukot młotków, charakterystyczny odgłos szlifierek i pistoletów malarskich tworzą swego rodzaju awangardowy utwór muzyczny, który jak kościelne dzwony wzywa do wychodzenia z zimowego snu na rzeki i jeziora. W tą atmosferę wpisali się 17.03.2017 uczestnicy XI konkursu Piosenki Żeglarskiej i Szantowej, zorganizowanego przez Szkolne Koło LMiR
w LO IV w Bielsku-Białej, którym opiekują się Agnieszka Jędrusiak-Malec i Katarzyna Cieślicka.

IMG_0397.JPG Wystawa „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia czyli Trzymajmy się morza!” zawitała 7 marca 2017 do siedziby Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie.

w (1).jpg 18 lutego w Wyszkowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 97 Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. W pierwszej części Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, Wiceprezes LMiR kmdr por. Marek Padjas i Prezes Oddziału Wyszkowskiego LMiR Elżbieta Kasińska otworzyli wystawę posterową „W przededniu 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej czyli Trzymajmy się Morza”.
Oddział Wyszkowski Ligi Morskiej i Rzecznej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy "W przededniu Stulecia Ligi Morskiej i Rzecznej" oraz na koncert Orkiestry Reprezentacyjnej LMiR z okazji 97. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystość odbędzie się w dniu 18 lutego o godz. 17.00 w Domu Kultury "Hutnik" w Wyszkowie.

Szanowni Państwo,

Już po raz kolejny Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”. Celem działania jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy, m.in. wiedzy o morzach i oceanach, żeglarstwie, ochronie środowiska, zasłużonych dla Polski Ludziach Morza, Pomorzu Zachodnim. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie oraz rejestrację szkoły.


01.jpg Święto w Katolickim Przedszkolu „Pod Skrzydłami” w Hecznarowicach rozpoczęło się w dniu Wspomnienia Aniołów Stróżów, w niedzielę, podczas uroczystej Mszy Świętej. W poniedziałek, cała przedszkolna wspólnota, wraz z zaproszonymi gośćmi: proboszczem Parafii Św. Urbana w Hecznarowicach księdzem Aleksandrem Smarduchem, działaczami Ligi Morskiej i Rzecznej Prezesem Okręgu Bielsko-Biała panem Edwardem Szpoczkiem, gospodarzem Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu panem Andrzejem Stąsiekiem oraz Kapitanem Żeglugi Wielkiej panem Jerzym Ryrychem, zebrała się ponownie, by poprzez pasowanie przyjąć do swojego grona jedenaścioro dzieci.

Strona (1/35) Nastepna »
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Sprint 2008          Odwiedzin: 2795086